Dvoransko prvenstvo Hrvatske: Varaždincima 2 zlata, 3 srebra i 1 bronca

Streličarski klub Cekin ovu nedjelju bio je domaćin hrvatskim streličarima na dvoranskom prvenstvu Hrvatske. U Areni Varaždin nastupilo je oko 150 streličara koji su se borili za naslov prvaka Hrvatske u dvorani u FITA indoor disciplini. Kratki program otvaranja prvenstva Hrvatske uljepšale u članice plesnog studija Vindi, predsjednik Htvatskog streličarskog saveza g.Darko Uidl i g.Goran Vučetić, predsjednik Zajednice sportskih udruga grada Varaždina.

Varaždinski streličari ostvarili su vrlo dobre rezultate, te su osvojili 2 zlata, 3 srebra i 1 broncu.

U konkurenciji seniora složeni luk, nakon eliminacija Stjepan Gašparić zauzeo je 12.mjesto (rezultat kvalifikacija 554 kruga), Alen Ružić 19.mjesto (rezultat kvalifikacija 555 krugova), Tomislav Mlinarić 20.mjesto (rezultat kvalifikacija 560 krugova) i Mario Strelec 22.mjesto (rezultat kvalifikacija 537 krugova).

Kod seniorki zakrivljeni luk, Ana Zorman zeuzela je 4.mjesto (rezultat kvalifikacija 450 krugova, 6.mjesto).

Goran Gojković je zauzeo 16.mjesto (rezultat kvalifikacija 492 krugova), a njegov klubski kolega Miroslav Habrek 17.mjesto (rezultat kvalifikacija 483 krugova) u konkurenciji seniora zakrivljeni luk.

Prvo mjesto u konkurenciji seniorki standardni luk pripalo je Lidiji Šimundvarac sa 432 kruga.

Prvo, odnosno drugo mjesto zauzeli su Marijan Potočki sa 383 kruga i Goran Cmrečki sa 302 kruga u konkurenciji seniora standardni luk.

Naš veteran Vjekoslav Rutić zeuzeo je drugo mjesto sa 339 krugova u konkurenciji veterana standardni luk.

Radivoj Miladinović bio je drugi u konkurenciji veterana tradicionalni luk sa 495 krugova, dok je Sanjin Rožić bio treći sa 418 krugova.

Ekipa SK Cekin u sastavu Stjepan Gašparić, Tomislav Mlinarić i Mario Strelec, zauzela je  četvrto mjesto sa 1651 krugom u konkurenciji seniora složeni luk.

Ostao je još jedan dvoranski turnir u ovoj sezoni, ovog vikenda, 17. ožujka, djevojčice i dječaci do 12, odnosno 14 godina imaju svoje prvenstvo Hrvatske u Rijeci. Nakon toga slijedi kratka pauza do početka travnja kada je na rasporedu prvi vanjski turnir u novoj sezoni, FITA 144 u Sesvetama.