CEC, Dugo Selo: Tanja Zorman druga

U organizaciji SK Agram, Zagrebačkog streličarskog saveza i Hrvatskog streličarskog saveza u subotu, 6. srpnja u Dugom Selu, održan je treći ovogodišnji Srednjoeuropski kup. Nastupilo je oko 140 streličara iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Slovačke, Austrije, Mađarske, Bosne i Hercegovine… Streličari su se natjecali u disciplini FITA 2×70 (50) metara u kvalifikacijskom dijelu, te su nakon toga slijedile eliminacije. Tijekom turnira izmijenilo se nekoliko vremenskih uvjeta praćenih jakim vjetrom.

Kod kadeta zakrivljeni luk, nastupio je Alen Remar koji je nakon eliminacija zauzeo 12. mjesto, u kvalifikacijama je otpucao 543 kruga.

Tanja Zorman je nastupila u konkurenciji seniorki složeni luk gdje je nakon eliminacija završila na drugom mjestu. U borbi za zlato od Tanje je bila bolja Ivana Buden (SK Agram) rezultatom 139:144.

U najbrojnijoj konkurenciji, seniori složeni luk, nastupio je Tomislav Mlinarić koji je zauzeo 16. mjesto, dok je u kvalifikacijama otpucao 629 krugova.