PH dvorana za klince: Amanda prva, a Veron treći

Prvenstvom Hrvatske za klince koje se u nedjelju, 30. ožujka održalo u Rijeci, završena je dvoranska sezona, te nas već idući vikend čeka prvi vanjski turnir u 2014. godini. Streličarski klub Rijeka u suradnji sa Hrvatskim streličarskim savezom u Atletskoj dvorani Kantrida organizirali su Prvesntvo Hrvatske za djevojčice i dječake do 12, odnosno do 14 godina.

U pet različitih kategorija natjecalo se šest malih varaždinaca koji su osvojili jedno zlato (Amanda) i jednu broncu (Veron).

Amanda Mlinarić je nakon srebra na PH u konkurenciji kadetkinja složeni luk prije dva tjedna, u nedjelju osvojila zlato sa 543 kruga u svojoj konkurenciji – djevojčice do 14. godina složeni luk.

Kod dječaka do 12 godina zakrivljeni luk, Veron Habek osvojio je broncu sa 471 krugom, dok je njegov klupski prijatelj Fran Gašparić svojio 6.mjesto sa 410 krugova.

Peto mjesto sa 408 krugova pripalo je Robertu Remaru u konkurenciji dječaka do 14 godina zakrivljeni luk.

Peto mjesto osvojila je i Nola Vidović sa 148  krugova u konkurenciji djevojčica do 12 godina zakrivljeni luk.