FITA Star turnirom započela vanjska sezona natjecanja

FITA Star turnirom u koji je održan 2.travnja 2011.godine u Novom Marofu započela na vanjska natjecateljska sezona. Natjecanje se održalo na karting stazi “Rauš” pokraj Novog Marofa koje je organizirao SK “Grebengradski streličari” iz Novog Marofa. Suci jučerašnjeg natjecanja bili su g.Vladimir Šincek iz Varaždina i g.Draško Mihinjač iz Preloga. Streličari SK “Cekin” nastupili su u nekoliko kategorija, te su ostvarili dobre rezultate.

Streličari zakrivljenog, standardnog, tradicionalnog i golog luka natjecali su se po FITA 144 sistemu gdje se puca po 36 strijela na jednoj udaljenosti, a kroz natjecanje se prolazi kroz četiri udaljenosti.

U kategoriji dječaka do 14.godina zakrivljeni luk nastupio je Marko Međimurec koji je sa 1034 kruga zauzeo treče mjesto. Kod seniorki zakrivljeni luk nastupila je Ana Zorman koja je sa 1134 kruga zauezla prvo mjesto, dok je Mario Strelec nastupio u konkurenciji seniora zakrivljeni luk. M.Strelec je u kvalifikacijama zauzeo peto mjesto sa 1088 krugova. M.Strelec je u četvrt finalu izgubio od Dražena Furdija iz SK “Zadar” rezultatom 2:6 čime je ostao na petom mjestu na kraju natjecanja.

Kod seniora standardni luk, nastupio je Goran Gojković koji je sa 1189 krugova zauzeo prvo mjesto. Prvo mjesto je pripalo i g.Vjekoslavu Rutiću u kunkurenciji veterana standardni luk sa 902 kruga.

Streličari složenog luka su se natjecali po sistemu 2×50 metara, te su taj sistem natjecanja otpucali dva puta. Drugi rezultat se brojao kao kvalifikacije za daljne eliminacije odnosno za finalne borbe.

Tanja Zorman je nastupila u konkurenciji seniorki složeni luk gdje je zauzela drugo mjesto sa 654 kruga u prvom dijelu natjecanja, te sa 655 krugova u drugom dijelu natjecanja.

U konkurenciji seniora složeni luk, nastupilo je nekoliko varaždinskih streličara. U kvalifikacijskom dijelu natjecanja Dario Gregec je sa 651 i 657 krugova zauzeo 2.mjesto, Stjepan Gašparić 4.mjesto sa 637 i 656 krugova, Alen Ružić 5.mjesto sa 659 i 655 krugova, te Tomislav Mlinarić 9.mjesto sa 653 i 646 krugova.

U prvom krugu eliminacija, u osmini finala D.Gregec je pobijedio Miljenka Sokača iz SK “Tomislav” sa 138:127, a A.Ružić Darka Dasovića iz SK “Brinje” sa 138:133, dok su S.Gašparić i T.Mlinarić izgubili. S.Gašparića je izgubio od Laria Temšića iz SK “Tomislav” sa 134:136, a T.Mlinarić od Vladimira Razuma iz SK “Tomislav” sa 137:138. U sljedećem krugu, četvrt finalu, A.Ružić je pobijedio l.Temšića sa 141:136, dok je D.Gregec izgubio od Krešimira Baboka iz SK “Grofovi konjski” sa 119:123. U polufinalu je A.Ružić izgubio od V.Razuma sa 129:134, te je u borbi za broncu izgubio od K.Baboka sa 130:136.

Sljedećeg vikenda je na rasporedu novo natjecanje, 3D – 1. turnir Jadranskog pokala 2011. (HR) i 2. za CRO 3D Kup 2011. koji će se održati u nedjelju 10.travanja u Možđencu pokraj Novog Marofa u organizaciji Hrvatskog streličarskog saveza i  SK “Grebengradski streličari”. Poziv na 3D