SK “Kuna” Pakrac organizirao svoj prvi turnir u streličarstvu

Proteklog je vikenda Pakrac bilo domačin prvog streličarskog turnira pod imenom “Kup bljesak” koji su organizirali članovi SK “Kuna”. Streličari su se natjecali u disciplini 2×70 metara + OR (raspucavanje). Nastupilo je više od 80 streličara koji su više manje dobro iskoristili dobre vremenske uvijete za ostvarivanje dobrih rezultata.

Streličari složenog luka, natjecanje su imali na 2×50 metara +  OR. Kod složenog luka, članovi varaždinskog SK “Cekin” bili su najbrojniji u konkurenciji seniora gdje su nastupili Dario Gregec, Stjepan Gašparić, Alen Ružić, Tomislav Mlinarić i Milutin Pavićević. Tanja Zorman je nastupila kod seniorki, Mateja Kolarek kod juniorki, te Amanda Mlinarić kod djevojčica do 12 godina.

Tanja Zorman je zauzela drugo mjesto sa 649 krugova u konkurenciji seniorki složeni luk, dok je Mateja Kolarek zeuzela prvo mjesto sa 604 kruga kod juniorki složeni luk. Najmlađa predstavnica SK “Cekin”, bila je Amanda Mlinarić koja je u konkurenciji djevojčica do 12 godina osvojila drugo mjesto sa 633 kruga.

Nakon kvalifikacija, kod seniora složeni luk, najbolje se plasirao Dario Gregec koji je sa 658 krugova bio četvrti, Stjepan Gašparić šesti sa 650 krugova, Tomislav Mlinarić osmi sa 645 krugova, Alen Ružić 11. sa 635 krugova i Milutin Pavićević 12. sa 631 krugom.

U prvom krugu eliminacija, 1/8 finala, Dario Gregec je pobijedio Danijela Maroševića (SK “Kuna”) sa 144:132, u 1/4 finalu je pobijedio klupskog kolegu Milutina Pavićevića sa 141:137, u polufinalu je izgubio protiv Vladimira Bartola (SK “Brinje”) sa 141:142, te je u borbi za broncu pobijedio Roberta Brnada (SK “Brinje”) sa 138:134. Tomislav Mlinarić je u 1/8 finala pobijedio Laria Temšića (SK “Brinje) sa 136:133, u 1/4 finala je izgubio od Vladimira Bartola sa 125:139, te je zeuzeo 8.mjesto. Milutin Pavićević je u 1/8 finala pobijedio Vladimira Razuma (SK “Tomislav) sa 133:132, dok je u 1/4 finala izgubio od Daria Gregeca 137:141, te je zauzeo 6.mjesto. Alen Ružić je izgubio u 1/8 finala od Damira Bartola (SK “Tomislav) sa 129:142, te je zauzeo 13.mjesto. Stjepan Gašparić je u 1/8 finala izgubio od Kamenka Klofutara (SK “Croatia”) reuzultatom 126:140, te je zauzeo 15.mjesto.

Kod seniora zakrivljeni luk, nastupio je Mario Strelec koji je u kvalifikacijama zauzeo 5.mjesto sa 574 kruga. M. Strelec je u 1/4 finala izgubio od Dražena Furdija (SK “Zadar”) sa 2:6 u setovima. Ana Zorman je nastupila kod seniorki zakrivljeni luk te je sa 543 kruga zauzela prvo mjesto.

Goran Gojković je zauzeo prvo mjesto sa 573 kruga u konkurenciji seniora standardni luk.