Natjecanjem u Rijeci započela vanjska sezona za streličare

Nakon nešto više od mjesec i pol dana pauze, streličari su se vratili na natjecanja. Prvo ovogodišnje vanjsko natjecanje održano je proteklog vikenda, 14.4. u Rijeci na stadionu Kantrida. Streličarski klub Rijeka organizirao je Fita Star turnir 2×70 metara, odnosno 2×50 metara sa eliminacijama.

Pet varaždinskih streličara došlo je provjeriti u kakvoj u formi na početku vanjske sezone.

Tanja Zorman je u konkurenciji seniorki složeni luk zauzela drugo mjesto sa 643 kruga, dok je Ana Zorman zauzela treće mjesto sa 535 krugova u konkurenciji seniorki zakrivljeni luk.

Alen Ružić i Stjepan Gašparić su nastupili u konkurenciji seniora složeni luk. Alen Ružić je u kvalifikacijama zauzeo treće mjesto sa 652 kruga, a Stjepan Gašparić peto mjesto sa 647 krugova. U prvom krugu eliminacija, Ružić je pucao protiv Andrije Ferek Jambreka (SK PSK Zagreb) i izgubio, dok je Gašparić bio bolji od Damira Pošte (SK  PSK Zagreb). Gašparić je u polufinalu izgubio od Kamenka Klofutara (SK Croatia), dok je u borbi za treće mjesto bio bolji A.Ferek Jambreka.

U konkurenciji seniora standardni luk, Goran Gojković je osvojio prvo mjesto sa 593 kruga.